“Nauka dla Ciebie” – Naukobus w CKiW OHP w Tarnowie

Aktualności Comments Off 194

Blisko 1000 osób odwiedziło mobilna wystawę Centrum Nauki Kopernik, jaka przyjechała do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie Naukobusem.

Trzy edukatorki z CNK przez dwa dni miały pełne ręce roboty. 18 eksponatów, które w odróżnieniu od tych znanych na co dzień z różnych wystaw należało dotykać cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Nasze Centrum odwiedzały głównie zorganizowane grupy ze szkół gminy Tarnów oraz z samego Tarnowa, ale także pojawiali się pojedynczy mieszkańcy miasta. Oczywiście uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie także zwiedzili wystawę dobrze się bawiąc.

Młodzież z zapałem rozwiązywała łamigłówki, poznawała wnętrze człowieka, doświadczała ogromnej mocy ciśnienia powietrza na Półkulach Magdeburskich, doświadczała działania energii kinetycznej jak również sprawdzała swoja pamięć czy swój słuch.

Wszystko to odbywało się w atmosferze wspaniałej zabawy, a na twarzach dzieci i młodzieży widać było zaciekawienie i radość.

Naukobus przyjechał do Tarnowa dzięki staraniom Dyrekcji naszego Centrum w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą “Nauka dla Ciebie”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij