Piesza Pielgrzymka do Tuchowa

Aktualności Comments Off 269

W 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w 40 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, patrona młodzieży OHP, a także  w związku rozpoczęciem nowego roku szkolnego,  młodzież i kadra wychowawcza Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie pieszo pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego  27, wczesnym rankiem 19 września 2018 r. Grupę pielgrzymów tworzyła młodzież Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej  i Szkoły Branżowej I stopnia – będąca pod opieka tarnowskiego CKiW – która zajęcia szkolne realizuje w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie jak i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Młodzieży towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej CKiW i szkół. Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz  gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie.
W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Paska, z liturgią słowa z czynnym udziałem młodzieży CKiW. Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Postać i życie św. Jana Pawła II” – wręczenia nagród dokonał Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan Tomasz Stelmach.

Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium, było zwiedzanie zabudowań  klasztoru o. Redemptorystów (na jego terenie zlokalizowane jest sanktuarium),  całorocznej szopki i tamtejszego muzeum. Następnie autokarami, młodzież wraz z opiekunami powróciła do Tarnowa.

Wspólnie pielgrzymowanie to dla młodzieży nie tylko duchowe przeżycie, ale także kolejna okazja do wzajemnego poznawania się i integracji.

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij