Obchody „Dnia Hetmańskiego”

Aktualności Comments Off 75

W sobotę, 22 września, z okazji 530. rocznicy urodzin hetmana Jana Tarnowskiego oraz 460. rocznicy wydania jego dzieła „Rada sprawy wojennej”, w Tarnowie zorganizowany został „Dzień Hetmański”. Nasi uczestnicy, którzy na weekend pozostali w internacie wzięli w nim udział.

W ramach obchodów „Dnia Hetmańskiego” zorganizowano m.in. turniej łuczniczy o „Buławę Hetmańską”, odbyła się debata oksfordzka „Hetman Tarnowski może być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi” i odsłonięty został  mural „Jan Tarnowski – kasztelan krakowski, hetman wielki koronny”, który na budynku przy ul. Polnej 11 wykonała – według grafiki Wojciecha Gersona – Anna Kropiowska. Na zakończenie odbył się piknik historyczny, podczas którego można było zobaczyć pokazy tańców dworskich, walk rycerskich i łuczniczych, posłuchać koncertu muzyki dawnej czy zagrać w gry planszowe.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij