Wyjście do muzeum

Aktualności Comments Off 139

Dnia 23.09.2018 uczestnicy, którzy na weekend pozostali w internacie pod opieką wychowawcy udali się na spacer po Tarnowie. W ramach spaceru młodzież zwiedziła m.in. Muzeum Okręgowe.

Cele wspólnego spaceru:

  • integracja uczestników
  • nabycie lepszej orientacji w nowym mieście
  • rozwijanie wiedzy o kulturze i historii regionu tarnowskiego

Muzeum Okręgowe w Tarnowie należy do nielicznych muzeów w województwie małopolskim, które obok obiektów dokumentujących historię regionu i miasta posiada również cenne i bogate zbiory artystyczne. Nasi uczestnicy mieli okazję zobaczyć zbiory zgromadzone w Ratuszu, oraz w Muzeum Etnograficznym.

W renesansowym budynku Ratusza mieści się wystawa sztuki dawnej, z bogatą kolekcją portretów sarmackich, kolekcja dawnej broni oraz kolekcja dworskich zastaw ze szkła
i porcelany. W Muzeum Etnograficznym znajduje się jedyna w Europie stała ekspozycja ukazująca kulturę i historię Romów, którzy licznie zamieszkiwali rejony Tarnowa. Wystawa obejmuje stroje, narzędzia oraz przedmioty użytkowe związane z ich życiem i wędrówką.

Z rozmów z uczestnikami wynika, że cele wspólnego spaceru zostały osiągnięte.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij