LEKCJA DEMOKRACJI W TARNOWIE

Aktualności Comments Off 100

Dnia 27 września 2018r. w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Uczestników.
Wybory do samorządu są bardzo ważnym wydarzeniem w naszej społeczności, ponieważ wychowankowie sami wybierają osoby, które będą ich reprezentować.

Nasi uczestnicy mieli okazję poczuć się jak na prawdziwych wyborach. Była urna wyborcza, wyjaśnione zostały zasady wyborów, dla głosujących zostały zrobione karty do głosowania,
a nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała specjalna komisja wyborcza. Wybory były demokratyczne i tajne. Żaden z głosów nie został unieważniony. Po przeliczeniu wszystkich głosów komisja wyborcza wyłoniła nowy skład Młodzieżowej Rady Uczestników CKiW OHP w Tarnowie. Do Rady weszły cztery osoby.

Przewodniczący – Gabriela Laskowska
Zastępca przewodniczącego – Sylwia Florek
Rzecznik praw uczestników – Adam Fecko

Sekretarz – Marcin Onyszczuk

Opiekunami samorządu w roku szkolnym 2018/2019 są wychowawcy pani Joanna Poradzisz
i pan Jan Jaroszek.

Wybory samorządowe to znakomita lekcja demokracji i przygotowanie do świadomego, dorosłego życia we współczesnym społeczeństwie. Nowy skład samorządu został przyjęty
z aprobatą oraz oczekiwaniem na konkretne i efektywne działania. Wybranym władzom samorządu życzymy powodzenia i sukcesów w trudnej pracy na rzecz całej społeczności Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij