Przygotowania w toku

Aktualności, Projekty UE, W realizacji Comments Off 113

Młodzież z tarnowskiego CKiW przygotowuje się na spotkanie z młodzieżą z Ukrainy w ramach wspólnego projektu pt: „Polska i Ukraina-wspólna historia”,  które rozpocznie się 1 października. Wymiana młodzieży jest realizowana w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy polskiej grupy zostali zapoznani z wybranymi elementami kultury, tradycji i kuchni Ukrainy. Zamówiliśmy potrawę ukraińską tzw „warenki” z mięsem żeby uczestnicy z grupy polskiej mogli skosztować potrawy kuchni ukraińskiej.

Następnego dnia wybierali gry i zabawy, które chcieliby pokazać i zaprezentować swoim kolegom z Ukrainy. Ustalili także co chcą zaprezentować podczas wieczorków kulturowych. Wśród propozycji było min. przygotowanie prezentacji na temat ciekawych miejsc i zabytków naszego kraju, wspólne gotowanie, nauka piosenek i tańca. Ze strony młodzieży padły też propozycje wspólnego wyjścia na kręgle i na gokarty, co wydaje się ciekawą propozycją na spędzenie czasu wolnego.

Jeden dzień został poświęcony na przygotowanie się do warsztatów merytorycznych. Wybrano także lidera, który będzie łącznikiem między młodzieżą a opiekunami grupy. Młodzież bardzo cieszy się z przyjazdu rówieśników z Ukrainy, dlatego ich pomysłem było wspólne wykonanie plakatu na powitanie gości.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij