List Komendanta Głównego OHP z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Bez kategorii Comments Off 131

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy i Instruktorzy Młodzieży OHP.

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powołanie w 1773 roku Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej, znanej szerzej jako Komisja Edukacji Narodowej  pierwszego centralnego organu władzy oświatowej, zależnego tylko od króla i Sejmu Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Przypisujemy jej osiągnięciom głęboką reformę szkolnictwa polskiego na wszystkich szczeblach. W bieżącym roku polska edukacja przechodzi kolejne, istotne modyfikacje. Tym bardziej złożony stał się Wasz wysiłek w zapewnienie naszym wychowankom możliwości kontynuowania nauki w zmienionych uwarunkowaniach. Niezależnie od zmieniających się i trudnych uwarunkowań społecznych pełnicie kluczową rolę w życiu młodych ludzi, z którymi wspólnie pracujemy nad ich przyszłością. W podziękowaniu pragnę skierować do Państwa słowa podziękowań, wyrazy szacunku i uznania, a także najserdeczniejsze życzenia wielu codziennych radości.

Dziękuję za trud włożony w wychowanie uczestników OHP, okazywaną im troskę, cierpliwość i zainteresowanie, jak również zrozumienie dla ich szczególnej sytuacji i dbałość o ich rozwój. Wyrażam wdzięczność za wsparcie okazywane wychowankom, ale również za wskazywanie im ponadczasowych wartości oraz kształtowanie postaw patriotycznych, godnych szczególnego podkreślenia w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Namawiam do wspólnego, konsekwentnego nakreślania wymagań wobec naszych wychowanków, ich rodziców i opiekunów. Obowiązek nauki i wychowania jest przecież procesem społecznie złożonym, w którym z pewnością odgrywacie istotną rolę. Rodzice winni jednak być świadomi swoich zobowiązań. Doceniam, że to dzięki Państwa zaangażowaniu wielu młodych ludzi odkrywa talenty i pasje, poznaje siebie i swoje predyspozycje, znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami, odnajduje swoje miejsce na rynku pracy.

Życzę Państwu, aby trudowi wkładanemu w pracę towarzyszyły oczekiwane przez nas wspólnie efekty, zaufanie i szacunek uczniów oraz ich rodziców. Niech praca z młodzieżą będzie dla Państwa ważnym wyzwaniem, a postępy podopiecznych nagrodą.

Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy i umiejętności, która wprowadziła Was na tą ważną dla każdego z nas drogę zawodową.

 Z wyrazami szacunku –

Bogdan Ścibut

Warszawa, dnia 14 października 2018 r.

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij