Capstrzyk Wojskowy w CKiW OHP Tarnów

Aktualności Comments Off 397

W dniu 25 października 2018 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się uroczysty „Capstrzyk Wojskowy”, zorganizowany z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas wydarzenia nagrodzono uczniów biorących udział w Konkursie Strzeleckim o Puchar Dyrektora CKiW OHP. Puchary dla uczestników zawodów za zajecie II i III miejsca drużynowo, przekazał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie – ppłk Piotr WARĘCKI.
Po zakończeniu zawodów młodzież mogła zapoznać się z formami służby wojskowej na punkcie promocyjno-informacyjnym  Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Krakowa.

Ponadto uczestnicy wydarzenia ze szkół Tarnowa jak i powiatu tarnowskiego mogli obejrzeć stoiska militarne wystawione przez Klub ASG Devil Dogs Tarnów oraz Jednostkę Strzelecką 2092 im. Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Tarnowskiej.

W czasie uroczystości Pan Piotr Dziża przedstawił ciekawą prezentację na temat odzyskania niepodległości przez Tarnów, który był pierwszym niepodległym miastem już 31 października 1918 roku.

Po tych wszystkich atrakcjach wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali tradycyjną wojskową grochówką.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij