Wielkanoc w Tarnowie

Wielkanoc w Tarnowie

Aktualności Comments Off 276

Z okazji Świąt Wielkanocnych młodzież internatu CKiW OHP w Tarnowie postanowiła przygotować niespodziankę dla pracowników placówki – wielkanocne stroiki. Czasami rzeczy z pozoru nieprzydatne można wykorzystać do stworzenia czegoś użytecznego. Tak jest na przykład w przypadku słoiczków po musztardzie, jogurtach, czy innych deserach, starych szklanek, czy kieliszków. Wystarczy tylko dodać trochę tasiemek, wstążek, sznurka i filcowych ozdób. Wielkanocny stroik koniecznie powinien być zielony. Dlatego w tym roku w naszych stroikach posialiśmy rzeżuchę. Delikatne listki rzeżuchy wyglądają świeżo, a ich charakterystyczny zapach na pewno wzbogaci wielkanocne śniadanie. Zielona rzeżucha symbolizuje nowe życie, odrodzenie, a także nadejście wiosny. Uprawa rzeżuchy jest bardzo prosta. Dno naczynia wykładamy warstwą waty a następnie obficie zwilżamy wodą. Tak przygotowany podkład posypujemy równomiernie nasionami rzeżuchy. Potem już tylko kilka dni podlewania i pielęgnowania i zielone łączki są gotowe.Wspólna praca nad przygotowaniem ozdób świątecznych była nie tylko wspaniałą zabawą, ale również okazją do poznania i utrwalenia wielkanocnych tradycji.
W ostatnim tygodniu przed świętami przedstawiciele Rady Młodzieży złożyli wszystkim pracownikom Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie życzenia i wręczyli wykonane przez siebie ozdoby

Wesołych Świąt !!

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij