Podsumowanie innowacji „ Nie ma fal”

Podsumowanie innowacji „ Nie ma fal”

Aktualności Comments Off 139

Innowacja „Nie ma fal” została zrealizowana w terminie od  01.02.2019 r. do 10.04.2019 r. Kierowana była do młodzieży mieszkającej w internacie w czasie weekendów. Zakładała ona, iż podczas obiadu młodzież przez godzinę nie będzie korzystać z telefonu oraz wszelkich mobilnych urządzeń.

Młodzież mieszkająca w internacie chętnie brała udział w tej inicjatywie, wyraziła chęć spędzania czasu na wspólnych rozmowach bez korzystania z sieci i urządzeń mobilnych. Dlatego również z inicjatywy młodzieży, powstrzymanie się od korzystania przez 60 minut z telefonu komórkowego oraz innych komunikatorów będzie kontynuowane do końca roku szkolnego. Od września 2019 r. zostanie wznowiona być może w  rozszerzonym zakresie.

Umiejętność wyrabiania silnej woli, zarządzania czasem wolnym, alternatywa dla innej formy spędzania czasu wolnego daje szansę poprawienia relacji między rówieśnikami. Młodzież ma świadomość, że takie działania znacznie poprawiają ich relacje i są bardziej wartościowe niż „wirtualne życie”.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij