Ogólnopolskie Zawody Sportowe Młodzieży OHP w Pleszewie 11-13 czerwiec 2019

Ogólnopolskie Zawody Sportowe Młodzieży OHP w Pleszewie 11-13 czerwiec 2019

Aktualności Comments Off 227

            W poniedziałek 10 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie  pojawili się zawodnicy z 23 drużyn z ośrodków Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju. Tarnowskie Centrum reprezentowała 6-osobowa drużyna  w składzie:Wiktor Golonka, Kamil Korta, Rafał Kwaśniak, Martyna Bacherycz, Angelika Hojdys i Gabriela Laskowska pod opieką wychowawców P. Artura Obuszko i P. Urszuli Ujek.

Wieczorem w Ośrodku Szkoleniowym  „Kasyno” po rozlokowaniu drużyn na terenie CKiW- odbyła się odprawa przed rozgrywkami. Młodzież została poinformowana przez dyrektora Centrum Krystiana Piaseckiego o zasadach, które będą obowiązywały w trakcie odbywania konkurencji oraz o regulaminie rozgrywek. Odbyło się również losowanie numerów startowych dla drużyn.

We wtorek 11 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zostały zainaugurowane zawody sportowe uroczystym otwarciem na placu apelowym. Dyrektor placówki Krystian Piasecki powitał wszystkich uczestników wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy pojawili się na otwarciu.

Trzydniowe zmagania lekkoatletyczne rozpoczęły się zawodami pływackimi na krytym basenie w Parku Wodnym Planty. Zawodnicy (każda drużyna składała się z trzech dziewcząt   i trzech chłopców) mieli indywidualnie do pokonania dystans 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym. Po południu rozpoczęły się pozostałe konkurencje lekkoatletyczne. Wśród nich eliminacje biegu na 100 metrów dziewcząt i chłopców, biegu na 200 metrów dziewcząt i biegu na 400 metrów chłopców. Odbyły się również zmagania w przeciąganiu liny, pokonywaniu toru przeszkód oraz przenoszeniu partnera.

 Środa była drugim dniem  sportowych zmagań. Tego dnia odbyły się konkurencje, w których zawodnicy rywalizowali indywidualnie. Chłopcy rzucali piłką do kosza, piłką lekarską w tył i piłką palantową. Z kolei dziewczęta rzucały lotką do celu oraz skakały w dal z rozbiegu. Równocześnie trwały też finałowe rozgrywki w siatkówce.

W czwartek, ostatni dzień Ogólnopolskich  Zawodów  Sportowych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy odbyły się finały biegu chłopców i dziewcząt na 100 metrów, dziewcząt na 200 i 1000 metrów oraz chłopców na 400 i 1500 metrów.

Nie zabrakło również atrakcji dla uczestników. Gospodarze zorganizowali zajęcia rekreacyjne w postaci kursu nauki tańca i strzelania na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pleszewie.

Nasz uczestnik Wiktor Golonka wywalczył srebrny medal w skoku w dal z rozbiegu.

Po zsumowaniu wszystkich wyników wyłoniono zwycięzców Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Zdobywcy podium w kategorii indywidualnej i grupowej otrzymali  m.in. rowery, tablety, słuchawki bezprzewodowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, saszetki sportowe oraz statuetkę udziału w zawodach.

Uczestników dekorowała i wręczała puchary oraz nagrody Pani Beata Biały, dyrektor wykonawczy ds. wychowania i współpracy międzynarodowej KG OHP . Na zakończenie zawodów pogratulowała organizatorom i młodzieży nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale i też hartu ducha życząc wszystkim  kolejnych, dużych sukcesów w sporcie.

Naszej wspaniałej drużynie serdecznie gratulujemy udziału w zmaganiach lekkoatletycznych, hartu ducha i walki do samego końca oraz dalszych sukcesów sportowych.

Opracowała: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij