Wyjście do muzeum

Wyjście do muzeum

Aktualności Comments Off 237

Dnia 20.10.2019 uczestnicy, którzy na weekend pozostali w internacie pod opieką wychowawcy udali się na spacer po Tarnowie. W ramach spaceru młodzież zwiedziła m.in. Muzeum Okręgowe.

Cele wspólnego spaceru:

  • integracja uczestników
  • nabycie lepszej orientacji w nowym mieście
  • rozwijanie wiedzy o kulturze i historii regionu tarnowskiego

Muzeum Okręgowe w Tarnowie należy do nielicznych muzeów w województwie małopolskim, które obok obiektów dokumentujących historię regionu i miasta posiada również cenne i bogate zbiory artystyczne. W renesansowym budynku Ratusza mieści się wystawa sztuki dawnej, z bogatą kolekcją portretów sarmackich, kolekcja dawnej broni oraz kolekcja dworskich zastaw ze szkła i porcelany.

W gmachu głównym muzeum aktualnie można zobaczyć czasową wystawę „Przyjaciele z Dobranocki”. Ekspozycja jest zaproszeniem do poznania wyjątkowej kolekcji przeróżnych przedmiotów kojarzonych z popularnymi animacjami dla dzieci, zwanymi dobranockami. Jest to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Ma na celu zaprezentowanie najmłodszemu pokoleniu fenomenu jakim była dobranocka. Blok bajkowy był emitowany przez Telewizję Polską od lat 50. aż do 2014 roku.

Tekst i zdjęcia: Joanna Poradzisz

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij