Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego

Aktualności Comments Off 126

Wczesnym rankiem 23 października wychowankowie CKiW OHP w Tarnowie i ich opiekunowie wyjechali na zaplanowaną wycieczkę do Zakopanego. Po spotkaniu z przewodnikiem turystycznym PTTK, pod jego opieką wszyscy wyruszyli poznać stolicę Tatr.

Pobyt rozpoczęty został wizytą w najstarszym kościółku w Zakopanem, pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej oraz zwiedzaniem Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Następnie młodzież udała się do Muzeum Przyrodniczego TPN, gdzie miała okazję obejrzeć eksponaty przybliżające stolicę Tatr i jej historię.

Po ciekawej lekcji historii wszyscy przejechali autokarem pod największą skocznię narciarską w Polsce – Wielką Krokiew. Kolejno wjechali na jej szczyt wyciągiem, gdzie każdy miał okazję docenić odwagę trenujących i startujących tam skoczków.

Po spożyciu obiadu wychowankowie i opiekunowie przespacerowali po Krupówkach, kupili pamiątki i spróbowali lokalnych oscypków. Pogoda dopisała, więc każdy mógł odetchnąć świeżym górskim powietrzem i docenić piękno jesieni w górach.

Po całodziennej wycieczce wszyscy udali się w podróż powrotną, zatrzymując się po drodze na pyszne lody.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij