Mini Budżet Obywatelski w tarnowskim CKiW OHP

Mini Budżet Obywatelski w tarnowskim CKiW OHP

Aktualności Comments Off 55

Młodzież należąca do Klubu Aktywnych działającym w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, zapragnęła poprawić warunki mieszkańców internatu. Klub Aktywnych ma na celu podejmowanie inicjatyw wymyślonych przez młodzież, a koordynowanych przez wychowawcę- opiekuna klubu. Podczas rozmowy młodzieży z Dyrektorem placówki zrodził się pomysł  przeprowadzenia „Mini Budżetu Obywatelskiego”. Dyrektor CKiW OHP przekazał pulę 1500 złotych na realizację pomysłu, który uzyska największą ilość głosów.

Pierwszym etapem projektu było zbieranie pomysłów przedstawionych przez młodzież do urny, ustawionej na korytarzu internatu. Drugim etapem było ocenianie pomysłów przez komisję konkursową, na czele której stała dyrekcja placówki. Komisja konkursowa wyłoniła 3 najciekawsze pomysły, po czym młodzież wzięła udział w głosowaniu. Na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania należało zaznaczyć jeden z trzech zaproponowanych projektów. Dzięki tej „zabawie” zrodziło się mnóstwo pomysłów, które chętnie będziemy realizować w późniejszym czasie, a młodzież miała okazję podjąć decyzję w jaki sposób poprawić atrakcyjność internatu.

Ponadto inicjatywa ta jest doskonałą lekcją samorządności dla uczestników CKiW OHP w Tarnowie na co dzień mieszkających w internacie.

Tekst: Iwona Wentrych

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij