XXIII Konkurs Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć”

XXIII Konkurs Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć”

Aktualności Comments Off 346

Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej”  w Tarnowie wraz z XIV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie jak co roku organizują konkurs na Wieniec Nagrobny charakterystyczny dla okresu I wojny światowej.

Młodzież z Tarnowskiego Centrum również postanowiła wziąć udział w konkursie.  Pod opieką wychowawcy na zajęciach koła plastycznego rozwijała swoje zdolności manualne tworząc wieniec z naturalnych elementów. Zaangażowanie naszej młodzieży w pracę, doskonalenie techniki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kształtowanie zdolności manualnych jest efektem uczuć patriotycznych w młodym pokoleniu  a także kultywowania pamięci o żołnierzach poległych za Niepodległość Polski.

Przed nami jeszcze ostatnie dekoracje a efekt końcowy będzie można  zobaczyć w dniu 07 listopada 2019 r. (czwartek) wieńce zostaną wystawione w godz. 10:00-16:00 na Tarnowskim Rynku do oceny przez mieszkańców Tarnowa. 

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na wieniec Tarnowskiego Centrum.

Autor: tekst i zdjęcia: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij