ŚWIĘTOWANIE  ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTOWANIE ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Aktualności Comments Off 138

Święto Odzyskania Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. Przypomina narodowi o jego tożsamości, historii i o trudnej drodze Polaków do odzyskania suwerenności po 123-letniej nieobecności na mapach Europy. W ramach obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, od kilkunastu lat w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie jest organizowany Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej „O Puchar Dyrektora  CKiW OHP w Tarnowie”.

            Do udziału w zawodach, poza drużyną gospodarzy zaproszono trzyosobowe reprezentacje wraz z opiekunami, zaprzyjaźnionych szkół regionu tarnowskiego. W dniu zawodów  06.11.2019 r. na rozpoczęcie zawodów zgłosiły się drużyny:

Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Szkoła Branżowa I st., Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Szkoła Podstawowa, Hufca Pracy 6-24 z Dąbrowy Tarnowskiej, I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie oraz reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

            W realizacji zawodów poza głównym celem „Uczczenia 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” istotne było również: kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotyczno-obywatelskich, popularyzacja strzelectwa sportowego, umiejętności strzeleckich i sportowej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk.

 Warto wspomnieć, że Turniej był realizowany na strzelnicy CKiW OHP w Tarnowie wyposażonej w transportery tarcz, kierunkowe  oświetlenie, kulochwyty i wykładziny zapobiegające rykoszetom. Uczestnicy zawodów oddawali po trzy strzały próbne, następnie 5 strzałów zaliczanych do punktacji zawodów. Ocena wyników prowadzona była w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Indywidualnie najlepszymi strzelcami zawodów okazali się:

Sandra Malisz (z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie)  –  I Miejsce;

Kamil Szkotak (z Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie) – II Miejsce;

Jarosław Czaja (z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie) – III Miejsce.

            Największą liczbę punktów w klasyfikacji drużynowej uzyskała reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie, zdobywając tym samym główne trofeum turnieju „Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie”.

Sportowa rywalizacja jak co roku była zacięta, o zajętym miejscu często decydowały pojedyncze punkty, a nawet ilość lepszych trafień (10, 9).  Niestety puchar  tylko jeden, a otrzymać go może drużyna która zebrała największą liczbę punktów.

Najlepsi strzelcy zostali uhonorowani złotym, srebrnym i brązowym medalem i okolicznościowymi dyplomami, a wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale oraz  słodkie upominki.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij