„SZLAKAMI LEGIONISTÓW ŁOWCZÓWEK 2019”

„SZLAKAMI LEGIONISTÓW ŁOWCZÓWEK 2019”

Aktualności Comments Off 94

 W dniu 8 listopada 2019 roku młodzież z CKiW OHP w Tarnowie wzięła udział w XXXI Małopolskim Złazie Patriotyczno-Turystycznym „Szlakami Legionistów 2019”.

Program Złazu obejmował uroczystą modlitwę za poległych, wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych. Ogłoszono wyniki konkursów towarzyszących Złazowi, między innymi wynik konkursu na wieniec nagrobny. Wieniec wykonany przez kółko plastyczne działające w ramach świetlicy środowiskowej zdobył III miejsce.

Na mogiłach poległych legionistów zapalono znicze i złożono wieńce. Zakończeniem Złazu było wspólne Ognisko i gawęda o boju 1 Brygady Legionów pod Łowczówkiem.

Celem złazu było uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczczenie 105 rocznicy Bitwy pod Łowczówkiem, oddanie hołdu poległym w boju pod Łowczówkiem, ukazanie piękna Pogórza Ciężkowickiego w jesiennej szacie, zachęcenie do zdobywania Odznaki Regionalnej „Szlakami Cmentarzy Wojskowych I Wojny Światowej” i Odznaki „Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej”.

Tekst i zdjęcia: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij