Zajęcia kreatywne – Wiosenny koszyczek Wielkanocny ;)

Aktualności Comments Off 56

Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Obecna sytuacja nie pozwala nam na wyjście z domu, więc czas ten wykorzystajmy na własnoręczne przygotowanie dekoracji świątecznych.

Zacznijmy od początku: najpierw przygotujmy koszyczek, który posłuży nam do dekoracji.

Następnie z gąbki florystycznej przy użyciu nożyczek wycinamy kształt tak aby pasował wielkością do koszyczka.  Do miseczki wlewamy wodę i moczymy gąbkę florystyczną w przegotowanej, letniej wodzie tak długo, by całkowicie nasiąknęła.  Następnie układamy gąbkę w koszyczku – jeżeli koszyczek jest pleciony, ażurowy, dobrze jest go wyłożyć folią.

Teraz czas na użycie wyobraźni i kompozycję kwiatową. Przycinamy kwiaty do wymaganej wysokości. Pięknie będą prezentować się kwiaty z ogródka. Łodygi należy przycinać na skos, by lepiej chłonęły wodę. Wkładamy jeden kwiat w centralne miejsce gąbki, kolejne delikatnie wciskając na skos. Dodatkowo koszyczek można ozdobić wstążkami, pisankami lub innymi gotowymi elementami dekoracyjnymi.

Własnoręcznie wykonana dekoracja na pewno zachwyci wszystkich gości skupionych przy wielkanocnym stole!;)

Tekst i zdjęcia: Urszula Ujek

Zapraszam do oglądania Pomysł na dekorację koszyczka wielkanocnego 😉

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij