Świetlica środowiskowa

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie prowadzi jedną świetlicę środowiskową dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzieży ze środowiska lokalnego, niebędącej uczestnikami OHP.

Celem świetlicy środowiskowej Centrum jest wspieranie rodzin w procesie przygotowania młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

Świetlica środowiskowa ma współudział w procesie wychowania podopiecznych poprzez realizowanie zadań zapisanych w planie pracy świetlicy. Jej działalność, to szukanie alternatywnych form  właściwego zagospodarowania czasu wolnego oraz próba rozwijania ich zainteresowań i pasji.

Świetlica środowiskowa CKiW OHP wykonując swoje zadania współpracuje z innymi podmiotami działającymi w tym samym środowisku, których zadaniem jest pomoc rodzinie i opieka nad młodzieżą.

Z szerokiej oferty świetlicy środowiskowej CKiW OHP w Tarnowie, młodzież korzysta na podstawie dobrowolnych zgłoszeń,  potwierdzanych oświadczeniem  opiekunów prawnych – aktualna oferta świetlicy jest prezentowana młodzieży w pierwszych tygodniach każdego roku szkolnego.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij