„Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera” – Monteskiusz

Aktualności Comments Off 269

Książka – dla jednych cenne i niezastąpione źródło wiedzy, dla innych „przeżytek”, a jeszcze inni postrzegają ją jako „stratę czasu”. Autorami dwóch ostatnich „interpretacji” produktu jakim jest książka, są przede wszystkim ludzie młodzi. Czy istnieje jakiś sprawdzony i skuteczny sposób na to, aby zachęcić młodzież do sięgania po książki?

Młodzież – szczególnie ta szkolna – bywa nieprzewidywalna. Jednego dnia młodzi potrafią fascynować się czymś, co ma być „sensem ich życia” po czym, już następnego dnia zmieniają diametralnie swój punkt widzenia. Dlatego też przekonanie ich do idei, że „czytanie jest fajne”, może okazać się zadaniem szalenie trudnym i niemal nierealnym. Wierzymy jednak, że dacie się nam namówić na przeczytanie chociaż jednej książki w tym trudnym dla nas czasie.  Po powrocie, będziemy mieli o czym dyskutować. Przypominamy, że nasza mini biblioteczka w internacie stoi dla Was otworem- zapraszamy i zachęcamy do czytania książek!

Tekst: Iwona Wentrych

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij