“Wsiąść do pociągu byle jakiego…”

“Wsiąść do pociągu byle jakiego…”

Aktualności Comments Off 155

Dnia 04.10.2020 roku młodzież CKiW OHP w Tarnowie wybrała się na popołudniowy spacer na dworzec kolejowy w Tarnowie.

Na miłośników kolejnictwa czekała tam prawdziwa niedzielna atrakcja! W sentymentalną podróż koleją przeniósł wszystkich w czasie podstawiony na trzecim peronie pociąg RETRO, ciągnięty  przez zabytkowy parowóz Ty 42-107 z roku 1946. Tarnowski zespól przeniósł wszystkich w klimat lat Dwudziestych i Trzydziestych minionego wieku

Ten historyczny tabor to prawdziwa perełka naszego kolejnictwa przełomu XIX – XX wieku, która budzi nieustanne zainteresowanie oraz sympatię turystów w kraju i za granicą.
Godzinny postój pociągu w Tarnowie minął niestety bardzo szybko. Na pożegnanie Pan maszynista zapewniał wszystkich, że przybędzie tym składem do Tarnowa już za rok….

Wracając do internatu z uśmiechem na twarzach, w tak piękne słoneczne popołudnie wstąpiliśmy jeszcze do pobliskiego parku na krótki spacerek.

Tekst i zdjęcia: Agata Bartula

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij