Kolorowe Kółko  – Przygotowanie wieńca „Żołnierska Pamięć”

Kolorowe Kółko – Przygotowanie wieńca „Żołnierska Pamięć”

Aktualności Comments Off 125

W związku z nasileniem rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej”  w Tarnowie wstrzymało organizację corocznego konkursu Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” w Łowczówku.

Młodzież z Tarnowskiego Centrum pod opieką wychowawcy na zajęciach Kolorowego Kółka rozwijała swoje zdolności manualne tworząc wieniec z naturalnych elementów. Zaangażowanie naszej młodzieży w pracę, doskonalenie techniki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kształtowanie zdolności manualnych jest efektem uczuć patriotycznych w młodym pokoleniu  a także kultywowania pamięci o żołnierzach poległych za Niepodległość Polski.

Uczestnicy postanowili oddać hołd za poległych, składając wykonany wieniec na cmentarzu wojennym przy ul. Chyszowskiej, zapalić znicze i odmówić modlitwę jako wyraz pamięci o żołnierzach.

Opracowała: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij