Rok 2021 rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Rok 2021 rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Aktualności Comments Off 150

Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań, jako upamiętnienie 120-dwudziestej rocznicy urodzin oraz 40 rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia.  Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Polski, był obrońcą praw człowieka, narodu i Kościoła, doktorem prawa kanonicznego i kapelanem Wojska Polskiego.

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie została zorganizowana mini wystawa poświęcona Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Uroczystego otwarcia w dniu 17.03.2021 r., dokonał Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Pan Grzegorz Krupa. Przygotowana przez młodzież wystawa  zawiera informacje dotyczące życiorysu, kapłaństwa i nauczania Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Opracowała: Urszula Ujek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij