Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie otrzymało Akredytację w programie Erasmus+

Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie otrzymało Akredytację w programie Erasmus+

Aktualności, Projekty UE Comments Off 95

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie uzyskało Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027. Tym samym znalazło się w gronie 433 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały Akredytację na realizację projektów w programie Erasmus+ w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.

W nowym programie termin „Akredytacja” oznacza możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”.

Wnioskodawcy, którzy pomyślnie przeszli proces Akredytacji uzyskali uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1.

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Oznacza to, że CKiW OHP w Tarnowie aż do 2027 roku będzie regularnie otrzymywało unijne środki finansowe na wyjazdy zagraniczne młodzieży i zapewnienie im najwyższego poziomu kształcenia zawodowego.

Jest też dowodem na to, że instytucja wnioskująca o Akredytację jest gotowa spełnić wszystkie standardy jakości Erasmusa, a przedstawione cele i działania zapewnią uczestnikom projektów możliwość mobilności edukacyjnej i przyczynią się do rozwoju organizacji. Z zaplanowanych działań będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale i kadra Centrum.
Otrzymanie Akredytacji to wspaniała wiadomość dla całego grona pedagogicznego, ale przede wszystkim dla uczniów, którzy będą mogli zdobywać nowe kwalifikacje i cenione na rynku pracy doświadczenie zawodowe podczas zagranicznych praktyk. Młodzież będzie mogła poszerzać horyzonty, poznawać świat i uczyć się języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania ludzi z innych krajów i ich obyczajów.

Więcej informacji na temat Akredytacji na stronie programu:

https://erasmusplus.org.pl/akredytacja-w-programie-na-lata-2021-2027

Opracowanie: Agnieszka Hajduk

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij