My sadzimy drzewa, posadź i Ty!

My sadzimy drzewa, posadź i Ty!

Aktualności Comments Off 118

22 kwietnia, jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach. Zainicjowane w 1970 roku przez UNIESCO, w Polsce obchodzone od roku 1990.

Echem tego święta okazała się akcja #MySadzimyDrzewaPosadźiTy! Hot 48-godzin challenge! Zapoczątkowała ją branża hotelarska, następnie do wyzwania przystąpiło wiele placówek oświatowych oraz spółek w całym kraju.

Ideą tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Wyzwanie polega na posadzeniu przynajmniej jednego drzewka na terenie należącym do podmiotu biorącego udział w tej akcji. Następnie trzeba nominować przynajmniej jedną instytucję/firmę, tak by inicjatywa zataczała coraz szersze kręgi.

Do Hot 48-godzin challenge Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie wytypowane zostały przez Zakłady Mechaniczne Tarnów.

Ministerstwo Aktywów Państwowych Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Fundacja PGZ Lasy Państwowe

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij