PAMIĘĆ  O  OFIARACH  ZBRODNI  KATYŃSKIEJ

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Aktualności Comments Off 97

Niedawno minęła 81 Rocznica „Zbrodni Katyńskiej” popełnionej przez NKWD przez rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 tyś. obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej), na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR.

Organizowany corocznie w tarnowskim CKiW Trójbój Obronny jest formą upamiętnienia ofiar „Zbrodni Katyńskiej”, dobrą okazją do zaszczepiania potrzeby pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych i budzenia uczuć patriotycznych. Przygotowania i udział w  organizowanym Trójboju Obronnym, to również możliwość rozwoju sprawności fizycznej, sportowej rywalizacji i integracji młodzieży. Ze względu na trwającą pandemię covid-19, w tegorocznej edycji Trójboju wzięło udział 9 trzyosobowych zespołów zgłoszonych wyłącznie z grona uczestników tarnowskiego CKiW (zrezygnowano z zaproszenia do udziału drużyn z zaprzyjaźnionych szkół regionu tarnowskiego).

Podczas zawodów zrealizowanych w dniu 18 maja 2021 r. zespoły rywalizowały w trzech dyscyplinach: strzelanie do tarczy z broni pneumatycznej, rzut granatem do celu oraz sznurowanie na czas żołnierskiego buta. Skład sędziowski przyznawał punkty poszczególnym zawodnikom, sumował i dokonał klasyfikacji zespołowej.  

W klasyfikacji indywidualnej, najlepszymi strzelcami zawodów okazali się:  Kamil Kolarski (I miejsce),  Dawid Siwak (II miejsce), Justyna Łakoma (III miejsce). Indywidualnie w rzucie granatem do celu, najlepszymi podczas zawodów okazali się: Daniel Kolarski (I miejsce), Wiktoria Brzegowy (II miejsce), Grzegorz Macho (III miejsce).

Laur zwycięstwa – Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie – zdobyła drużyna w składzie: Oskar Jagoda, Grzegorz Macho, Gabriele Brygoła.

Zwycięzców i uczestników zawodów uhonorował  Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie pan Grzegorz Krupa, wręczając  okolicznościowe dyplomy, puchary i  medale oraz słodkie upominki.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij