Realizujemy  projekt pn. „W dobrym klimacie”

Realizujemy projekt pn. „W dobrym klimacie”

Aktualności, Projekty UE Comments Off 43

23 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania rozpoczęliśmy realizacje projektu „W dobrym klimacie” w ramach programu Erasmus+.

W projekcie bierze udział 20 młodych ludzi,10 uczestników CKiW OHP w Tarnowie i 10 młodych ludzi z Rumunii, działających w organizacji Asociația Tinerilor cu Initiativa Civica.

Celem projektu jest kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, uświadomienie przyczyn zanieczyszczeń środowiska a także podejmowanie działań dotyczących jego ochrony.

Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy w zakresie ekologii i poznanie dziedzictwa kultury narodowej, postrzeganej w perspektywie kultury europejskiej. Podczas realizacji projektu grupy będą pracowały nad tematami, które obejmują zagadnienia związane z ekologią i środowiskiem naturalnym. Ważnym elementem będzie zainicjowanie wśród lokalnej społeczności działań proekologicznych, oraz uświadomienie jak ważny jest problem smogu a także dbanie o środowisko naturalne.

Uczestnicy projektu będą brali udział w obserwacjach, pokazach, eksperymentach i wycieczkach po szlakach ścieżek edukacyjnych, wyjeździe do elektrowni wodnej, zapoznają się ze zjawiskiem smogu oraz możliwościami jego ograniczania.

Poprzez realizację projektu pogłębią wiedzę nie tylko z zakresu ekologii ale również kultury i historii obu państw. Ważnym elementem projektu jest integracja oraz wzajemne poznanie się uczestników, a także nawiązanie przyjaźni.

Termin realizacji projektu 23.05.2021 – 22.06.2022 r.

Wymiana młodzieży 04.04.2022 – 10.04.2022

Koszt projektu to 9 828 EURO.

Opracowanie: Agnieszka Hajduk

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij