Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland w Tarnowie

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland w Tarnowie

Aktualności Comments Off 221

Dlaczego warto wziąć udział w WorldSkills Poland?

Celem WorldSkills jest promowanie umiejętności w sześciu obszarach zawodowych. W tegorocznej edycji jest konkurs można było zdobyć min. tytuł mistrza fachu w kategorii Technik Laboratorium Chemicznego. Zwycięzca krajowych eliminacji WorldSkills Poland  będzie reprezentować Polskę na  międzynarodowych zawodach WorldSkills w Szanghaju, które odbędą się  2022 roku.

Jednak  już sama obecność na WorldSkills daje ogromną szansę uczestnikom nie tylko na sprawdzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności, ale również do nabycia nowych kompetencji.

WorldSkills to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych. Udział w nim daje uczestnikom  min. możliwość budowania sieci kontaktów z potencjalnymi pracodawcami, nawiązania współpracy z najlepszymi ekspertami w branży, udział w prestiżowych szkoleniach, konferencjach, seminariach, prezentacjach oraz wystawach. WorldSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych, zwane potocznie „igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych”, które jest organizowane przez światową organizację WorldSkills.

W tym roku po raz pierwszy krajowe eliminacje WorldSkills Polland w kategorii technik laboratorium chemicznego odbyły się w zakładach Grupy Azoty S.A. w Tarnowie.

W finale eliminacji brało udział 6 zawodników z całej Polski. Na zawodników czekały  praktyczne zadania w laboratorium, rozmowa kwalifikacyjna oraz rozmowa w języku angielskim. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali sędziowie, którzy wyłonili zwycięzcę tej edycji konkursu.

W finałowej szóstce znalazła się także uczennica III klasy Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie- Iwona Kupisz, która ostatecznie zajęła II miejsce  ustępując jedynie studentowi Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Podczas zawodów obecni byli Wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin; Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Oficjalny Delegat WorldSkills Poland, dr Paweł Poszytek oraz Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., dr Grzegorz Kądzielawski.

Na gali podsumowującej Eliminacje Krajowe do WorlsSkills Poland byli obecni także przedstawiciele CKiW OHP w Tarnowie – p.o. Dyrektora Konrad Gębarowski oraz Agnieszka Hajduk jako przedstawiciel Regionalnego Punktu Informacyjnego FRSE.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij