Szkolenie uczestników projektu „Praktycznie po sukces”

Szkolenie uczestników projektu „Praktycznie po sukces”

Aktualności, Projekty UE Comments Off 57

2 czerwca br. miało miejsce szkolenie dla uczestników projektu „Praktycznie po sukces” programu Erasmus+, Akcja1, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Podczas szkolenia uczestnicy brali udział min. w treningu interpersonalnym. Ogólnym celem ćwiczeń integracyjnych i komunikacyjnych było, poza integracją uczestników grupy, zbieranie informacji zwrotnych na temat własnego zachowania, lepszego rozumienia  innych osób i funkcjonowania w grupie. Uczestnicy dzięki informacjom i autorefleksji mieli okazję zwiększyć świadomość sposobu w jaki odnoszą się do innych oraz w jaki są przez nich odbierani.

Prowadzący przybliżyli też zagadnienie „homesickness”(tęsknota za domem) a uczestnicy wymieniali się własnymi doświadczeniami związanymi z tym zagadnieniem. W trakcie szkolenia brali udział w ćwiczeniach aktywnego słuchania. Poszerzyli także  swoją wiedzę na temat stresu, jego objawów i sposobów radzenia sobie ze stresem. Z pełnym zaangażowaniem brali udział we wszystkich ćwiczeniach, zadaniach i dyskusjach. Szkolenie miało na celu przygotowanie uczestników do wyjazdu na staże zawodowe do Niemiec w ramach realizowanego projektu.

Opracowanie: Agnieszka Hajduk

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij