Wyjście do muzeum

Wyjście do muzeum

Aktualności Comments Off 100

Dnia 12.09.2021 uczestnicy, którzy na weekend pozostali w internacie pod opieką wychowawcy udali się na spacer po Tarnowie. W ramach spaceru młodzież zwiedziła m.in. kilka z oddziałów Muzeum Okręgowego.

Cele wspólnego spaceru:

  • integracja uczestników
  • nabycie lepszej orientacji w nowym mieście
  • rozwijanie wiedzy o kulturze i historii regionu tarnowskiego

Muzeum Okręgowe w Tarnowie należy do nielicznych muzeów w województwie małopolskim, które obok obiektów dokumentujących historię regionu i miasta posiada również cenne i bogate zbiory artystyczne. Nasi uczestnicy mieli okazję zobaczyć zbiory zgromadzone w Ratuszu,
w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu oraz w Muzeum Etnograficznym.

Przygotowana w zabytkowych wnętrzach dwóch renesansowych kamienic ekspozycja Muzeum Historii Tarnowa i Regionu wprowadza zwiedzających w barwną i ciekawą historię miasta i regionu. Gospodarzem i przewodnikiem po dziejach Tarnowa jest kataryniarz wygrywający na swym instrumencie dawno niesłyszaną melodię. W renesansowym budynku Ratusza mieści się wystawa sztuki dawnej, z bogatą kolekcją portretów sarmackich, kolekcja dawnej broni oraz kolekcja dworskich zastaw ze szkła i porcelany. W Muzeum Etnograficznym znajduje się jedyna w Europie stała ekspozycja ukazująca kulturę i historię Romów, którzy licznie zamieszkiwali rejony Tarnowa. Wystawa obejmuje stroje, narzędzia oraz przedmioty użytkowe związane z ich życiem i wędrówką.

            Z rozmów z uczestnikami wynika, że cele wspólnego spaceru zostały osiągnięte.

Tekst i zdjęcia: Joanna Poradzisz

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij