Praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji osób z budynków CKiW.

Praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji osób z budynków CKiW.

Aktualności Comments Off 105

Dnia 17 listopada 2021 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników jednostek działających na naszym terenie na wypadek zagrożenia (pożar, katastrofa). W ewakuacji brali udział pracownicy oraz młodzież Centrum w Tarnowie, Centrum Edukacji i Pracy OHP w Tarnowie, Tarnowskiej Szkoły Wyższej oraz  Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie. Po sygnale dźwiękowym pracownicy oraz młodzież opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki. W tym czasie strażacy z zaprzyjaźnionej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach sprawdzili budynki pod kątem przestrzegania procedur i zachowania wszystkich środków bezpieczeństwa w razie ewakuacji.

Jednostka w Zgłobicach jest włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG), który  stanowi integralną część bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, obejmujący działania w celu ratowania życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Tego rodzaju alarmy próbne są o tyle istotne, iż przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania oraz przećwiczenia procedur podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja, była potwierdzeniem gotowości załogi, jak zachować się w takich sytuacjach. Czuwał nad nią Dyrektor CKiW w Tarnowie, Pan Mariusz Haba, który społecznie udziela się w  jednostce OSP KSRG Zgłobice

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij