Szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Aktualności Comments Off 77

Dnia 10 grudnia w ramach naszej  współpracy ze Stowarzyszeniem  Malta Służba Medyczna oddział Tarnów dla pracowników oraz młodzieży tarnowskiego Centrum zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie odbyło się w dwóch grupach. Osobno dla pracowników oraz osobno dla młodzieży. Poprowadzone było przez  wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej.

Podczas szkolenia pracownicy oraz młodzież dowiedzieli się min. jak prawidłowo wezwać pogotowie, jak postępować na miejscu wypadku,  jak  prawidłowo nawiązać kontakt  z poszkodowanym, który pozwoli  ocenić jego stan, oraz podjąć decyzję co do dalszych działań. Uczestnicy dowiedzieli się także jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, aby podtrzymać funkcje życiowe do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Szkolenie miało na celu nie tylko zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, ale także uświadomienie że najważniejsze w ratowaniu życia  i zdrowia osób poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia.  Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana.

 Już samo wezwanie pogotowia jest udzieleniem poszkodowanemu pomocy.

Znajomość zasad pierwszej pomocy zwiększa szanse na uratowanie życia lub zdrowia osoby potrzebującej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij