KREW TO ŻYCIE

KREW TO ŻYCIE

Aktualności Comments Off 51

          W dniu 10 marca uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania grupa Mościce zdecydowali oddać honorowo krew. Powodów do takiej akcji było sporo, po pierwsze należą do grupy HDK zorganizowanej przy CKiW Tarnów, po drugie chcą nieść  pomoc ludziom którzy tej krwi potrzebują i po trzecie  krew jest niezbędna podczas prawie każdego zabiegu chirurgicznego. Jak do tej pory medycyna nie wymyśliła alternatywnego płynu wytwarzanego w warunkach laboratoryjnych który byłby w stanie zastąpić naturalną krew. Uczestnicy którzy w tym dniu oddali krew to Adrian, Dawid, Krystian, Kacper, Dominik i Kacper. Grupa HDK liczy oczywiście więcej uczniów lecz w tym dniu tylko w/w mogli być dawcami, pamiętając o przepisach które stawiają pewne wymogi tj:  ukończone 18 lat, trzeba być dobrego stanu zdrowia i od ostatniego oddania krwi musi upłynąć 8 pełne tygodni.

           Podjęta inicjatywa nie będzie ostatnia w tym roku szkolnym mówią pozostali uczestnicy z grupy HDK, czekają tylko aż upłynie karencja 8 tygodni.

 Tekst – B. Sikora

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij