Zakończenie wymiany w „Dobrym klimacie”

Zakończenie wymiany w „Dobrym klimacie”

Bez kategorii Comments Off 39

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie został zrealizowany projekt pt.: „W dobrym klimacie” w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Młodzież.
W projekcie wzięło udział 20 młodych ludzi: 10 uczestników z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie i 10 młodych ludzi z Rumunii.
Celem projektu było ukształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska. Uczestnicy mieli możliwość uświadomić sobie przyczyny zanieczyszczeń środowiska. W trakcie trwania projektu podjęli działania, które prowadziły do ulepszenia jakości powietrza poprzez symboliczne zasadzenie drzew na terenie OHP.

Uczestnicy wzięli udział w dwóch wyjazdach edukacyjnych do Krakowa oraz Niedzicy. Wyjazdy te miały na celu podkreślenie piękna naturalnej przyrody oraz pokazaniu, że należy o to piękno dbać i je chronić. Jednym z ciekawszych spotkań w terenie, była wizyta w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych, gdzie młodzi dowiedzieli się jak wygląda proces przetwarzania śmieci, a także co należy zrobić, by produkować ich mniej.

Nie zabrakło też czasu na integrację i rekreację, np. podczas spływu Dunajcem.

Wymiana młodzieży odbywała się w Tarnowie w dniach od 4 do 10 kwietnia 2022 r.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Erasmus+ w ramach Akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Młodzież.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij