Jesienne pielgrzymowanie

Jesienne pielgrzymowanie

Aktualności Comments Off 38

Młodzież  tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy,
już od  28 lat pieszo  pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. W zaproszeniach do udziału w tegorocznej  pieszej pielgrzymce znalazły się słowa „W  35 Rocznicę wizyty w Tarnowie Papieża Jana Pawła II patrona młodzieży OHP, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego …” 

Blisko  siedemdziesięcioosobowa grupa pielgrzymów wyruszyła spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego  27, wczesnym rankiem 11 października 2022 r. Młodzieży CKiW towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej tarnowskiego Centrum i nauczycieli Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie.  Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz  gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie.

W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa  uczestniczyła we  Mszy św.  sprawowanej przez 
ks. dr Piotra Pasek, z liturgią słowa z czynnym udziałem młodzieży CKiW.

Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Życie i nauczanie św. Jana Pawła II”  – wręczenia nagród dokonał  Dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan  Mariusz Haba. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 6 uczestników, spośród kilkudziesięciu biorących udział w rywalizacji.

Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium, było zwiedzanie zabudowań  klasztoru
o. Redemptorystów (na jego terenie zlokalizowane jest sanktuarium),  całorocznej szopki
 i tamtejszego Muzeum Misyjnego. Następnie transportem samochodowym młodzież wraz
z opiekunami powróciła do Tarnowa.

                Trasa pielgrzymki pośród lasów i pól, wielokilometrowy trud, sprzyjały wzajemnemu poznawaniu się młodzieży i integracji, a całodzienne doznania spowodowały, że obiad spożywany przez pielgrzymów po powrocie do CKiW smakował szczególnie.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij