Bieg Papieski OHP w Tarnowie

Bieg Papieski OHP w Tarnowie

Aktualności Comments Off 46

Podobnie jak w wielu miejscowościach w Polsce, tak w Tarnowie z inicjatywy Pani Małgorzaty Zwiercan – Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy  oraz  Duszpasterstwa Krajowego OHP w przeddzień 44 Rocznicy wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na Papieża zorganizowano Bieg Papieski.

Tuż przed południem 15.10.2022 r. dyrektor CKiW OHP w Tarnowie Pan Mariusz Haba przywitał zebranych, następnie zastępca dyrektora Centrum Pan Grzegorz Krupa odczytał okolicznościowy list Premiera Pana Mateusza Morawieckiego skierowany  do uczestników Biegu. O godzinie 12.00 uczestnicy Biegu Papieskiego wyruszyli na ponad kilometrową trasę, która przebiegała  pod „Tarnowskim Oknem Papieskim” w siedzibie tarnowskich biskupów (z tego okna JP II  rozmawiał ze zgromadzonymi podczas nieformalnego spotkania podczas Jego wizyty w Tarnowie w czerwcu 1987 r.), wzdłuż ulicy Krakowskiej do pomnika św. Jana Pawła II zlokalizowanego przy tarnowskiej Katedrze. U stóp pomnika uczestnicy Biegu złożyli bukiet żółto-białych kwiatów z napisem na biało czerwonych wstęgach „Janowi Pawłowi II CKiW OHP w Tarnowie”. Po powrocie do siedziby CKiW dokonano wręczenia okolicznościowych dyplomów i medali, można było posmakować kremówek „prawie papieskich”. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych dzieci i młodzieży, była możliwość zapoznania się z bojowym wozem strażackim którym przybyli współpracujący z CKiW druhowie OSP ze Zgłobic.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij