Wieliczka i Dębno – wycieczka

Wieliczka i Dębno – wycieczka

Aktualności Comments Off 46

Dnia 23.11.2022r. uczestnicy CKiW OHP w Tarnowie razem z opiekunami wybrali się na autokarową wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i do Zamku w Dębnie.

Kopalnia Soli Wieliczka to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce w województwie małopolskim. Odwiedzana jest licznie przez turystów z całego świata. Przez prawie 3 godziny nasi uczestnicy mogli poznawać sekrety podziemnego świata podczas wędrówki Trasą Turystyczną. Młodzież miała okazję zobaczyć solankowe jeziora, wijące się korytarze i podziemne komory. Podczas zwiedzania kopalni uczestnicy pokonali około 800 schodów, poznali różne ciekawostki i odkryli wiele podziemnych tajemnic.

Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Dębnie. Zamek w Dębnie to oddział tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Do dziś obiekt przetrwał w stanie niemal niezmienionym od czasów powstania. Zachowała się pierwotna struktura murów, dawny układ wnętrz oraz część efektownego wystroju. Zamek w Dębnie budzi zainteresowanie swą wielowiekową historią, ciekawą architekturą, ale również z powodu legendy o zamurowanej pannie, zwanej Białą Damą.

Wycieczka to dla uczestników nie tylko atrakcyjna możliwość spędzenia czasu wolnego, ale przede wszystkim wspaniała lekcja historii.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij