Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Aktualności Comments Off 41

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Z tej okazji uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie 18.01.2023r. odwiedzili podopiecznych w Domu Emerytów – Placówka Pielęgnacyjno-Opiekuńcza – Caritas Diecezji Tarnowskiej przy ul. Starodąbrowskiej w Tarnowie. Podczas wizyty nasi uczestnicy złożyli seniorom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty. Odwiedzili też w pokojach tych, którym stan zdrowia nie pozwolił na wspólne spotkanie w świetlicy. Wizyta w Domu Emerytów była dla naszych uczestników swoistą lekcją życia, uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanych.

Wyraźnym ukłonem w kierunku osób starszych jest pomoc, którą młodzież CKiW OHP w Tarnowie świadczy dla zaprzyjaźnionego generała Zdzisława Baszaka. Generał Zdzisław Baszak, mający 103 lata, to były żołnierz 16. Pułku Piechoty im. Ziemi Tarnowskiej (w budynkach pułku dzisiaj funkcjonuje tarnowskie CKiW OHP), jedyny żyjący uczestnik bitwy pod Pszczyną, oficer AK biorący udział w słynnej akcji „III Most”, legenda polskiego ruchu oporu w regionie tarnowskim. Poruszający się na wózku generał Baszak niekiedy potrzebuje pomocy w bezpiecznym pokonaniu schodów w bloku, w którym mieszka, w czym młodzież CKiW OHP w Tarnowie pod opieką kadry wychowawczej chętnie mu pomaga. Tym razem nasi uczestnicy pomogli panu generałowi  w dotarciu na Spotkanie Noworoczne Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów, które odbywało się na kilka dni przed Świętem Babci i Dziadka.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij