Czwartek słodki nie tylko tłusty

Czwartek słodki nie tylko tłusty

Aktualności Comments Off 43

Zgodnie z zadaniem organizowanym w ramach działań Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP – „Czwartek słodki nie tylko tłusty” w dniu 16.02.2023 r. w Centrum Kształcenia i Wychowanie OHP w Tarnowie zostało zorganizowane dla młodzieży spotkanie z psychologiem. Tematem spotkania było uzależnienie od niezdrowej żywności. Psycholog opowiedział młodzieży o jedzeniu typu fast food, o „jedzeniu śmieciowym” o mechanizmach uzależniania się od takiego jedzenia.

Fast food czyli m.in. pizza, hamburgery, hot dogi, frytki, wrapy, kebab ale też chipsy, zupki w proszku czy zupki chińskie. Fast food to w dosłownym tłumaczeniu szybkie jedzenie. To żywność przygotowywana szybko, serwowana w zaledwie kilka minut po jej zamówieniu i na ogół bardzo tania. Jest to pożywienie, które w wielu przypadkach jest wysoce przetworzone i zawiera duże ilości cukru, tłuszczu i soli. Produkty te są często bogate w kalorie i są pozbawione jakichkolwiek składników odżywczych (witamin i minerałów). Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę z tego, że jedzenie typu fast food ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, to jednak brak czasu sprawia, że idziemy na łatwiznę i stawiamy na śmieciowe przekąski. „Śmieciowe jedzenie” powoduje uwalnianie dopaminy do mózgu. Ta zaś zachęca podatne osoby do jedzenia jeszcze większej ilości niezdrowej żywności.

Celem inicjatywy jest wykształcenie u uczestników postaw prozdrowotnych poprzez poznawanie zasad zdrowego odżywiania oraz uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij