Każda kropla krwi jest niezbędna

Każda kropla krwi jest niezbędna

Aktualności Comments Off 38

Pod tym hasłem Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zorganizował po trzyletniej przerwie  XXXI ,,Akcję honorowego krwiodawstwa”. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu została zaproszona nasza młodzież z CKiW OHP w Tarnowie. Punkt poboru  zorganizowano na sali konferencyjnej, gdzie wyspecjalizowany zespół medyczny ze szpitala im. Św. Łukasza obsługiwał dawców. Już po raz drugi w tym roku kalendarzowym  nasi podopieczni stawili się w punkcie poboru  by oddać honorowo krew a tym samym wziąć  udział w tej zaplanowanej akcji.

 Chętnych aby podzielić się  najcenniejszym darem, jakim jest krew nie brakowało. Warunkiem była tylko pełnoletniość i waga ciała minimum 50 kg. Na miejsce poboru zgłosiło się trzech uczniów  wraz z wychowawcą i pedagogiem internatu. Wszyscy to członkowie  Klubu HDK zorganizowanego przy CKiW Tarnów. Symboliczne upominki czyli: słodycze, dyplom, pamiątkowy kubek z brelokiem  na klucze nie były zachętą do udziału w akcji ale małym podziękowaniem za udział w akcji ratowania ludzkiego życia.

Tekst i foto: B. Sikora

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij