Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Aktualności Comments Off 19

17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Celem tego wydarzenia jest informowanie o istniejących telefonach zaufania i ich roli. W Unii Europejskiej istnieje uniwersalny numer przeznaczony dla dzieci i młodzieży – 116 111.
W każdym kraju połączenie z tym numerem jest bezpłatne i w pełni anonimowe. W Polsce istnieją także inne numery, pod które mogą zadzwonić dzieci, a nawet osoby dorosłe, będące
w potrzebie. Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z pomocy Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, dzwoniąc pod numer 800 12 12 12.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży uczestnicy tarnowskiego Centrum postanowili aktywnie włączyć się w jego obchody. Młodzież poznała numery telefonów zaufania pod które w razie kryzysu mogą dzwonić oraz przygotowała gazetkę przypominającą o tych numerach.

Jeżeli masz jakieś trudności, które sprawiają Ci kłopoty i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z telefonu zaufania. Specjaliści i konsultanci nie będą Cię oceniać ani pouczać. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad najlepszym jego rozwiązaniem! Nie pozostawaj sam z problemami. Warto szukać wsparcia. Warto rozmawiać!

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij