Piknik historyczny – Święto 16 Pułku Piechoty<br>

Piknik historyczny – Święto 16 Pułku Piechoty

Aktualności Comments Off 35

W niedzielę dn. 28.05.2023 na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie miał miejsce piknik historyczny poświęcony historii oraz pamięci 16 Pułku Piechoty.

Dzięki tej inicjatywie odkryliśmy tajemnice przeszłości oraz poznaliśmy historię 16 Pułku Piechoty. Za sprawą Grupy Rekonstrukcji Historycznej 16 pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej mieliśmy okazje poznać uzbrojenie jak i umundurowanie żołnierzy z tamtych lat.

Piknik historyczny to nie tylko przyjemność, ale również szansa na odkrywanie i zapoznanie z historią. Przenieśliśmy się w czasy, które kształtowały naszą teraźniejszość, dając możliwość zyskania szerszej perspektywy na postawę patriotyczną oraz wdzięczność i szacunek do naszych przodków.

W czasie wydarzenia mieliśmy okazję pomodlić się w intencji żyjących oraz poległych i zmarłych żołnierzy 16 Pułku Piechoty w czasie uroczystej mszy kościele pw. Świętej Rodziny Zgromadzenia Księży Misjonarzy po czym pod tablica oraz pomnikiem upamiętniającym żołnierzy zostały złożone wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach na placu apelowym jednostki CKiW OHP w Tarnowie miała miejsce dalsza część imprezy, gdzie można było zobaczyć broń nowoczesną jak i z tamtych czasów oraz porozmawiać z zawodowymi żołnierzami czy żołnierzami WOT, którzy zaprezentowali swój sprzęt bojowy oraz uzbrojenie.

Tekst: Piotr Goc
Foto: Paweł Półkoszek

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij