Odnawiamy elewację naszego Centrum -klasa 2 B

Odnawiamy elewację naszego Centrum -klasa 2 B

Aktualności, WSzkolne OHP Comments Off 57

 ▶Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Jak przeprowadzić odnowienie elewacji. Przed przystąpieniem do prac odnowieniowych ważne jest, aby ocenić stan całej elewacji. Należy sprawdzić, czy są jakieś zniszczenia, rysy, zanieczyszczenia itp. oraz czy stary tynk odpada (może o tym świadczyć głuchy odgłos). Przyleganie tynku jest bardzo ważne. Wybrzuszenia czy odpryski mogą oznaczać wady konstrukcyjne. Aby wyczyścić elewację budynku można zastosować różne metody i produkty. Miękka szczotka i woda wystarczą do usunięcia kurzu, jednak w przypadku uporczywych zabrudzeń należy zastosować specjalistyczne detergenty. Odpowiednie środki, dopasowane do rodzaju powierzchni i połączone z wodą pod ciśnieniem skutecznie usuną natarczywy brud ze ścian. Mchy, glony i pleśnie usuwa się za pomocą preparatów chemicznych. Sama woda niestety nie wystarczy i zapewni jedynie bardzo krótkotrwały efekt. Aby rozpocząć usuwanie zielonego porostu, zalecamy czyszczenie elewacji pod ciśnieniem. Metoda ta skutecznie usuwa brud i plamy z elewacji. Nie zapomnij także o zastosowaniu gotowych preparatów zwalczających grzyby pleśniowe. Środki ochrony skutecznie zabezpieczą dom przed ich ponownym pojawieniem się. Usunięcie ubytków Kolejny etap to naprawa tynku za pomocą zaprawy naprawczej. Wady, takie jak ubytki, czyli pęknięcia i rysy, mogą powodować przenikanie wilgoci do warstw izolacyjnych. Zawilgocenie ścian może z kolei doprowadzić do poważniejszych zniszczeń. W celu ich uniknięcia zaleca się regularne kontrole warstwy tynku budynku i niezwłoczne usuwanie wykrytych usterek. Uszkodzenia i wady tynków należy poszerzyć, oczyścić i zagruntować. Wypełnia się je zaprawą, a czasem także wzmacnia siatką z włókna szklanego. Gruntowanie i gipsowanie Gruntowanie i gipsowanie to jeden z najistotniejszych procesów. Podkład tynkarski nakłada się za pomocą wałka lub pędzla i ma to na celu wzmocnienie, wyrównanie i zmniejszenie chłonności podłoża. Wpływa to również na przyczepność farby. Opcjonalnie możesz nałożyć także cementową gładź szpachlową, która poprawi wygląd elewacji. Po całkowitym wyschnięciu gruntu można przejść do malowania. Do tego potrzebny jest wałek i…odpowiednia pogoda! Nie może być ani za gorąco, ani za zimno. Optymalna temperatura to około 23 stopnie Celsjusza. Warunki atmosferyczne wpływają na jakość powłoki.

Źródło : viverto.pl MZiRWwB to zawód z przyszłością 👍#UczęSięZarabiam #MonterZabudowyiRobótWykończeniowychwBudownictwie #CKiWOHPTarnów Instruktor prowadzący: Paweł Półkoszek, Robert Nowak

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij