Przedsiębiorczość młodzieży OHP

Przedsiębiorczość młodzieży OHP

Aktualności Comments Off 39

Dnia 8 kwietnia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zostało zorganizowane spotkanie z prywatnym przedsiębiorcą. Zaplanowane spotkanie dla naszych podopiecznych to realizacja ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą ,,Przedsiębiorczość młodzieży OHP”. Na prelekcję o własnym biznesie zaproszona została pani Małgorzata Rostek, która od ponad dwudziestu lat wraz z mężem prowadzi własną działalność gospodarczą tj. serwis samochodowy. Państwo Rostek są jednym z pracodawców u których  młodzież CKiW odbywa szkolenie praktyczne. Pani Małgorzata w przystępny i bardzo obrazowy sposób opowiedziała początki swojej ,,przygody”’ z własną firmą, czyli  jak rozpocząć działalność, jak ją prowadzić, na co szczególnie należy zwrócić uwagę w początkach działalności własnego biznesu, a także jak szukać pracowników i motywować ich do wydajnej pracy, jakich błędów unikać oraz od czego zależy sukces. Młodzież zadawała pytania, szczególnie ciekawiło ich to co było powodem, że ona jako kobieta pracuje w tak typowo męskim zwodzie i czy naprawdę naprawia samochody wraz z mężem. Młodzi ludzie pytali również jakie są  zarobki w prywatnej firmie i jak długo dziennie trzeba pracować aby mieć też czas dla siebie i na własne przyjemności.

Szefowa firmy ROSTEK SERWIS swoim optymizmem i ciekawą prelekcją przekonała przynajmniej część naszych podopiecznych że warto mieć pomysły i marzenia a później nie bać się ich realizować, czego dowodem jest ona wraz z mężem a także ich dzieci których motywowała, podpowiadała i pomagała jak zacząć własną działalność gospodarczą.

Tekst: B. Sikora

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij