„Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić – Stop przemocy. Start bezpieczeństwu”.

„Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić – Stop przemocy. Start bezpieczeństwu”.

Aktualności Comments Off 31

07.05.2024 w CKiW OHP w Tarnowie zostało zorganizowane dla młodzieży spotkanie z psychologiem. Podczas spotkania pan psycholog przypomniał uczestnikom, jakie formy może przyjmować przemoc wobec drugiej osoby. Wytłumaczył, gdzie można szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz przybliżył im procedurę „Niebieskiej Karty”.

Procedura „Niebieskie Karty” jest narzędziem, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie doznającej przemocy domowej, ale także współpraca przedstawicieli różnych instytucji (np. policji, opieki społecznej, szkoły), które są zobowiązane do reagowania w przypadku uzyskania informacji o wystąpieniu przemocy domowej.

Uczestnicy podczas spotkania mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zjawiska przemocy. Chętne osoby po spotkaniu mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z panem psychologiem.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij