Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Aktualności Comments Off 29

      Jak zachować się gdy zagrożone jest życie ludzkie, jak pomóc osobie omdlonej oraz  w jaki sposób udzielić pomocy poszkodowanemu np. w wypadku  samochodowym, tego uczyli młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie ratownicy medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zostało zorganizowane przez Kadrę CKiW w ramach programu profilaktycznego zobowiązującego przeszkolenie młodzieży we wszystkich jednostkach OHP zgodnie z  rozporządzeniem wydanym   przez Komendę Główną w Warszawie. Zawodowi ratownicy medyczni świetnie przygotowani na spotkanie tym bardziej że jest to ich chleb powszedni  w przystępny i obrazowy sposób przekazali wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pokaz na  fantomie był dodatkową atrakcją dla naszej młodzieży. Sama wiedza teoretyczna i pokaz praktyczny to jednak nie wszystko młodzi ludzie  musieli  sami zademonstrować  jak przyswoili sobie teorię i praktykę. Uzyskane umiejętności i  wiedza z pewnością mogą  przydać się w przyszłości dalszej lub bliższej i oby nie za często.

Największym zaskoczeniem dla naszych uczniów było to iż mając minimum wiedzy  i umiejętności można pomóc poszkodowanemu ratując mu życie za nim przyjadą zawodowi ratownicy.

Tekst: B. Sikora

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij