Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Obronne  Młodzieży OHP w Pleszewie 7-10 maj 2024r.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Obronne  Młodzieży OHP w Pleszewie 7-10 maj 2024r.

Aktualności Comments Off 30

We wtorek 7 czerwca w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie  pojawili się zawodnicy z Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju. Tarnowskie Centrum reprezentowała 4-osobowa drużyna  w składzie: Dymytro Mykhalchuk, Igor Gajewski, Wiktoria Machaj oraz Mariia Havryshchuk pod opieką wychowawcy P. Artura Obuszko.

Wieczorem w Ośrodku Szkoleniowym  „Kasyno” po rozlokowaniu drużyn na terenie CKiW- odbyła się odprawa przed rozgrywkami. Młodzież została poinformowana o zasadach, które będą obowiązywały w trakcie odbywania konkurencji oraz o regulaminie rozgrywek

Trzydniowe zmagania lekkoatletyczno – obronne zawodnicy rozpoczęli  testem wiedzy historycznej: „ Dzieje  Oręża Polskiego 1918-2024 r. i 25-lecie  wstąpienia Polski do NATO”. Następnie odbyły się eliminacje biegu na dystansie 100, 200 i 400 metrów dziewcząt i chłopców. Odbyły się również zmagania w przeciąganiu liny, pokonywaniu toru przeszkód.

W kolejnym dniu zmagań  sportowych uczestnicy rywalizowali indywidualnie w   rzucie  piłką lekarską w tył i piłką palantową oraz skoku w dal z miejsca i skoku w dal z rozbiegu.

W ostatni dzień Ogólnopolskich  Zawodów  Sportowych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy odbyły się finały biegu  chłopców i dziewcząt na 100 metrów, chłopców i dziewcząt na 200 i 400 metrów.

Gospodarze zorganizowali również zawody strzeleckie:strzelanie z karabinu KBKS, strzelanie z karabinu wiatrówka na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pleszewie.

Nasi uczestnicy:

 Igor Gajewski zdobył III miejsce w strzelaniu z karabinu wiatrówka,

Wiktoria Machaj zdobyła II miejsce w teście wiedzy historycznej,

Mariia Havryshschuk zdobyła III miejsce w strzelaniu z karabinu KBKS oraz I miejsce  w skoku w dal z miejsca.

Drużynowo Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie w strzelaniu z Karabinu KBKS zajęło III miejsce oraz I Miejsce w strzelaniu z karabinu wiatrówka.

Po zsumowaniu wszystkich wyników wyłoniono zwycięzców Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Zdobywcy podium w kategorii indywidualnej i grupowej otrzymali  m.in. hulajnogi elektryczne, tablety, słuchawki bezprzewodowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, saszetki sportowe oraz statuetkę udziału w zawodach.

Naszej wspaniałej drużynie serdecznie gratulujemy udziału w zmaganiach lekkoatletycznych, hartu ducha i walki do samego końca oraz dalszych sukcesów sportowych.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij