Europejski Festiwal Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy

Europejski Festiwal Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy

Aktualności Comments Off 25

W dniach od 20 do 23 maja 2024r. w Barcicach odbywał się Europejski Festiwal Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Festiwal został zorganizowany przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Jego celem było rozwijanie wiedzy i zainteresowania młodzieży Nato, Unią Europejską🇪🇺 oraz poszczególnymi krajami członkowskimi jak również zachęcanie młodzieży do podejmowania działań o charakterze twórczym.

Do rywalizacji przystąpiło 92 uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z terenu całego kraju – łącznie 23 drużyny.👫 Każdej drużynie już w kwietniu podczas losowania został przydzielony jeden z krajów Unii Europejskiej. CKiW Tarnów reprezentowała w tym konkursie Niemcy.🇧🇪 Młodzież zmagała się w trzech konkurencjach: przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat przydzielonego sobie kraju, przygotowanie stoiska wystawienniczego, oraz test wiedzy na temat Unii Europejskiej. Do konkursu przystąpiła również czteroosobowa reprezentacja tarnowskiego Centrum – w składzie Patryk Płaszewski, Konrad Bialik, Krystian Krzyżak i Dawid Hudy. Opiekę nad drużyną sprawowali wychowawcy Joanna Poradzisz i Ryszard Zyzak.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom zmagań konkursowych wysoki. Pierwsze miejsce zajęła delegacja Świętokrzyskiej WK OHP, która podczas konkursu zaprezentowała Holandię, drugie reprezentacja Wielkopolskiej WK OHP – przedstawiała Finlandię, a trzecie reprezentacja CKiW w Oleśnicy – Grecję.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby podczas pobytu nie zabrakło nam atrakcji i wrażeń. W wolnym czasie mięliśmy możliwość zwiedzenia Starego Sącza (Ołtarz Papieski, Rynek, zabytkowy kościół Św. Elżbiety i Małgorzaty). Braliśmy udział w licznych zajęciach integracyjnych, sportowych i plastycznych. Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się wspólna nauka tańca Belgijka.

Nagrody podczas gali finałowej wręczył młodzieży Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy – Pan Jerzy Budzyn oraz zastępczyni Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy – Pani Katarzyna Juraszek.

Niestety nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, jednak uczestnictwo w konkursie było dla nas okazją do zdrowej rywalizacji, zawarcia nowych znajomości oraz zdobycia cennych doświadczeń. 👍👍👍👍Z Barcic wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy,😊 nie tylko z powodu otrzymania upominków od organizatorów, ale z poczucia satysfakcji, że daliśmy z siebie wszystko.😉

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij