Spotkanie młodzieży CKiW OHP w Tarnowie z policjantami

Aktualności Comments Off 107

[espro-slider id=173]

W dniu 16 maja 2016 roku grupa młodzieży z internatu CKiW OHP w Tarnowie udała się z wizytą do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza.

Na miejscu – dzięki uprzejmości Kierownika II Rewiru Dzielnicowych Pana asp. szt.Janusza Łabędzia – uczestnicy poznali warunki i specyfikę pracy tarnowskich policjantów. Okazało się, że tarnowski komisariat jest największą tego typu jednostką Policji w Polsce,w której pracuje ponad 150 policjantów.

Zaprezentowano stanowisko dowodzenia jednostką i wizytowano pomieszczenia dla osób zatrzymanych w policyjnym areszcie.   Następnie na placu manewrowym odbył się pokaz taboru samochodowego. Funkcjonariusze zaprezentowali środki przymusu bezpośredniego i sprzęt taktyczny oraz wyposażenie używane przez pododdziały antyterrorystyczne do zadań specjalnych. Policjanci opowiadali też o chuligańskich ekscesach stadionowych, jakie miały miejsce podczas ostatniego meczu piłkarskiej ekstraklasy w Niecieczy, pomiędzy “Termaliką Bruk-Bet” a “Górnikiem” Zabrze.

Na koniec w policyjnej świetlicy odbył się ciekawy wykład na temat zagrożeń związanych z przestępczością i demoralizacją w środowisku nieletnich. Podczas dyskusji padło z naszej strony szereg pytań, na które funkcjonariusze cierpliwie i szczegółowo odpowiadali. Na pożegnanie zaproszono nas na kolejną wizytę po wakacjach.

Policjanci wyrazili przy tym życzenie, byśmy  zawsze mieli okazje do spotkań wyłącznie w tak miłych okolicznościach jak ta.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij