Spotkanie członków Klubu Absolwenta

Aktualności Comments Off 121

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie od kilku lat działa Klub Absolwenta.
Działalność Klubu kontynuuje realizowany podczas pobytu w OHP proces aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży, pomaga w tworzeniu inicjatyw na rzecz integracji środowiska absolwentów. Wszystkich którzy ukończyli edukację w OHP obejmuje dodatkowym systemem wsparcia.

Spotkania Klubu Absolwenta CKiW OHP w Tarnowie odbywają się dwa razy do roku. Jednostka stwarza okazje wzajemnego spotkania się, porozmawiania o minionych czasach oraz o sytuacji obecnej. Spotkanie Klubu Absolwenta to czas refleksji. U jednych budzą się nowe pomysły na tworzenie nowych inicjatyw na rzecz integracji środowiska absolwentów, inni nabierają odwagi, aby podnieść swoje kwalifikacje, coś zmienić w życiu, na nowo przeanalizować i zaplanować własną ścieżkę kariery zawodowej. Spotkania Klubu Absolwenta pozwalają poznać efekty pracy wychowawczej. Absolwenci podczas okazjonalnych spotkań z kadrą OHP w placówce są proszeni o wypełnienie ankiety, a zebrane informacje pomagają w funkcjonowaniu systemu badania losów zawodowych absolwentów.

8 czerwca 2016 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Absolwenta CKiW OHP w Tarnowie. Na spotkanie zostali zaproszeni byli uczestnicy Centrum, którzy ukończyli edukację w ostatnich trzech latach. Młodzież zapoznała się z ofertą kursów i szkoleń organizowanych przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży, w ramach których młodzież może podnieść swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na obiad.

Praca z byłymi uczestnikami, a obecnymi Absolwentami Centrum po zakończeniu kształcenia jest kontynuowana przez okres co najmniej trzech lat, często współpraca i spotkania z kadra trwają latami. Absolwenci szukają pomocy, wsparcia, odpowiedniego ukierunkowania. Podczas rozmów nasuwają się nowe rozwiązania, często ciężkich sytuacji życiowych. Gdy zaistnieje potrzeba, kadra OHP zawsze stara się organizować dla młodzieży możliwe formy wsparcia.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie

Wyszukaj

Powrót na górę

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. więcej informacji

Ustawienia dotyczące ciasteczek są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka". Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij